Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Ostatní knihy >

Od kompasu k GPS. Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme - Hiawatha Bray

Od kompasu k GPS. Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme - Hiawatha Bray

Cena:

322

Hlídat lepší cenu

Popis produktu Od kompasu k GPS. Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme - Hiawatha Bray: Snaha vědět, kde jsme a kudy se vydat na cestu, provází člověka od nepaměti. Tato kniha provází čtenáře od počátečních snah o tvorbu map a orientaci v nejbližším okolí, až k moderním zařízením pr...  Více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Nabídka obchodu

     
Pokud máte zkušenost s obchodem Martinus.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem Martinus.cz popsal.
Doprava zdarma
3. 2. 2021
Do obchodu

Od kompasu k GPS. Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme - Hiawatha Bray - popis

Snaha vědět, kde jsme a kudy se vydat na cestu, provází člověka od nepaměti.
Tato kniha provází čtenáře od počátečních snah o tvorbu map a orientaci v nejbližším okolí, až k moderním zařízením pro navigaci a vyhledávání. Přes radionavigaci se dostává k historii námořní a letecké navigace. Ukazuje snahu o její využití nejen v mírových dobách, ale jak to u lidstva bývá, i v časech válečných konfliktů. Pozornost věnuje také období studené války, které s sebou nese množství zajímavých skutečností a událostí. Od počátečních snah o poznání kosmu se postupně dostává k možnostem současných navigačních technologií a nahlíží také do budoucnosti. Je překvapivé, kolik informací o sobě a svých zvycích bez obav předáváme neznámým subjektům výměnou za snadnou orientaci v prostoru a jednoduché plánování cest. Možná tento fakt inspiruje k otázce "Stojí to za to?". Čtenáře určitě zaujmou um a invence vložené do navigačních technologiích, které dnes používáme s takovou samozřejmostí.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Od kompasu k GPS. Jste zde, dějiny a budoucnost toho, jak se nacházíme - Hiawatha Bray užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější E-knihy nebo Audioknihy, Odborná literatura, Křížovky a hry.